INGREDIENTAI: 600 gramų bulvių
150 gramų ZIGMO KLASIKINĖS silkių filė aliejuje, su prieskoniais
2 šaukštai miltų
1 pundelis krapų
pagal skonį druskos
pagal skonį pipirų
Apvoliojimui:
100 gramų džiūvėsėlių (naudojome džiūvėsėlius su paprika)
100 mililitrų augalinio pieno (arba vandens ar sultinio)
1 šaukštelis česnako miltelių (nebūtina)
Kepimui:
700 mililitrų aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Bulves išverdame. Leidžiame šiek tiek atvėsti, o tada nulupame ir sutriname bulvių grustūve.
2.
Į bulvių masę beriame miltus, krapus ir pagal skoni druskos bei pipirų. Tikslus miltų kiekis labai priklausys nuo bulvių rūšies, kuo jos krakmolingesnės, tuo miltų pakaks mažiau. Miltų dėkite tik tiek, kad bulvių masė taptų formuojama ir ne per lipni (šiek tiek lipni ji turi likti, viskas gerai).
3.
Silkės file supjautome vidutinio dydžio kubeliais.
4.
Rankas truputį sudrėkiname (tik labai lengvai). Imame gabalėlį bulvių masės, suplojame į paplotėlį, į jo vidurį dedame gabalėlį silkės, užspaudome kraštus ir suformuojame daugmaž graikinio riešuto dydžio kamuoliuką.
5.
Kamuoliuką apvoliojame džiūvėsėliuose, tada augaliniame piene (arba vandenyje), tada vėl džiūvėsėliuose. Voliojame kruopščiais, kad neliktų džiūvėsėliais nepadengtų tarpų. Taip pasiruošiame visus kroketus.
6.
Puode gerai įkaitiname aliejų (jis turėtų būti labai karštas, bet nedūmyti). Į jį dedame bulvių kroketus taip, kad nesiliestų vienas su kitu. Verdame iki kroketai taps gražiai auksinės spalvos ir bus traškūs.
7.
Kroketus išgriebiame iš aliejaus ir sudedame ant popierinių rankšluosčių, kad sugertų aliejaus perteklių.
8.
Skanaujame dar šiltus - tokie jie patys gardžiausi. Prie jų tinka patiekti mėgiamo pomidorų padažo.
Patarimai:
•
Tikslus miltų kiekis, reikalingas šiems kroketams, labai priklausys nuo bulvių rūšies - kuo jos krakmolingesnės, tuo miltų pakakas mažiau. Miltų dėkite tik tiek, kad suformuoti kamuoliukai laikytų apvalią formą, nesubliūkštų. Su kuo mažiau miltų pavyks iškepti kroketus, tuo jie bus minkštesni. Tačiau čia reikia rasti auksio viduriuką, nes jei miltų nedėsite visai arba dėsite labai mažai, kepami kroketai gali sutrūkinėti.
•
Vietoje miltų galite naudoti bulvių krakmolą, tačiau su juo iškepti kroketai bus “tąsesni“, ne tokios malonios tekstūros.
•
Voliodami kotletus džiūvėsėliuose įsitikinkite, kad neliko nepadengtų vietų, nes kepant pro jas gali ištekėti bulvių masė.
•
Ideali aliejaus temperatūra kroketų kepimui 170-180 laipsnių, t.y. aliejus turi būti labai karštas, bet dar neskleisti dūmų.