TOPWAREZ.LT
Pratybų atsakymai
Patarlė:
Tinginukų moliūgų sriuba

Porcijų skaičius: 4

AKCIJOS: Rodyti akcijas TAIP NE Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
INGREDIENTAI:
1 vienetas sviestinio moliūgo (mano buvo beveik 1kg svorio)
1 vienetas svogūnų (vidutinio dydžio)
600 mililitrų pieno (paprasto arba augalinio)
pagal skonį druskos
šiek tiek pipirų
šiek tiek alyvuogių aliejaus

Paruošimo būdas:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Moliūgą pjaunu pusiau (galite pirkti jau perpjautą) ir dedu į kepimo popieriumi išklotą skardą. Apšlakstau alyvuogių aliejumi ir pabarstau trupučiu druskos bei pipirų.

2.
Svogūną (neluptą) viršuje keliose vietose subadau smeigtuku arba šakute. Taip svogūnas iškeps gražiau - kepant jo sultys šiek tiek tekės, bet pats svogūnas nesusprogs. Svogūną dedu į skardą šalia moliūgo.

3.
Šaunu į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepu apie 60-80 min iki moliūgas suminkštėja (patikrinu įdurdama peiliu - turi smigti lengvai). Tikslus kepimo laikas priklausys nuo moliūgo dydžio - maniškis beveik 1 kg svorio moliūgas iškepė per 70 min.

4.
Traukiu iš orkaitės. Nupjaustau kietus moliūgo galiukus, o tada moliūgo pusę dedu į elektrinį trintuvą. Moliūgo nelupu, dedu su visa odele, nes ji kepdama suminkštėja, nuostabiai karamelizuojasi ir suteikia sriubai skonio gilumo.

5.
Svogūną perpjaunu pusiau, šaukštu iškabinu minkštą dalį (žievę išmetu) ir dedu į trintuvą prie moliūgo. Ten pat pilu pusę pieno (truputį pašildyto), beriu druskos, žiuspsnį pipirų. Trinu pradžioje mažu greičiu, o kai nebelieka stambių moliūgo gabalėlių - jungiu didžiausią greitį ir sutrinu iki glotnios, visiškai tolygios konsistencijos.

6.
Paragauju, ar patinka skonis - jeigu norisi, įdedu dar druskos ar pipirų. Jeigu norisi skystesnės sriubos, įpilu dar šiek tiek pieno arba vandens.

7.
Tą patį pakartoju su antra moliūgo puse ir likusiais ingredientais. Jeigu jūsų trintuvas labai didelis (arba moliūgas labai mažas), galite vienu kartu trinti visą moliūgą, tačiau elkitės atsargiai - ištrauktas iš orkaitės jis labai karštas, tad trinant vis sustabdykite trintuvą ir išleiskite garus. Kitaip dangtis gali nušokti ir nusideginsite. Man patogiau trinti po pusę.

8.
Pilstau į dubenėlius, papuošiu pagal nuotaiką (tinka moliūgų sėklos, šlakelis grietinėlės, žiupsnelis pipirų) ir skanaujame!

9.
Tailando virtuvės įkvėptai sriubos variacijai (kuri parodyta video) pieną naudoju kokosų ir perpus skiedžiu vandeniu. Papildomai kiekvienai moliūgo pusei dedu po šaukštą raudonojo kario pastos, 1-2 šaukštus žuvų padažo (nebūtina, bet labai tinka) ir įspaudžiu šiek tiek laimo sulčių.

10.
Moliūgų sriubos su žemės riešutų sviestu variacijai (irgi parodyta video) pusę pieno keičiu sultiniu ir papildomai kiekvienai moliūgo pusei dedu po dedu 1-2 šaukštus žemės riešutų sviesto ir šaukštelį kario prieskonių (jų kiekį koreguokite pagal skonį, nes kariai būna skirtingi).


Patarimai:

Klasikinei versijai pienas tinka tiek paprastas, tiek augalinis. Esu bandžiusi su migdolų ir su ryžių pienu - abiem atvejais buvo puiku. Jeigu naudotumėte pilno riebumo kokosų pieną, perpus atskieskite vandeniu, nes sriuba bus labai tiršta. Riešutinei versijai irgi tinka tiek paprastas, tiek augalinis pienas (ypač kokosų).


Pieną pilu truputėlį pašildytą (bet ne karštą), nes moliūgas iš orkaitės būna tikrai karštas ir sutrintai sriubai temperatūros pakanka. Jeigu pieną piltumėte šaltą, sutrintą sriubą pašildykite supylę į puodą.


Mano moliūgas buvo nedidelis, tad svogūną naudojau vidutinį. Jeigu jūsiškis bus didesnis, svogūną imkite didesnį. Arba du mažesnius, bet tada juos traukite iš orkaitės po 60-70 min, kad nesudegtų.


Jeigu tokio trintuvo neturite, galite iškepusias daržoves sudėti į puodą, užpilti pienu ir sutrinti rankiniu elektriniu trintuvu (vadinamu blenderiu). Tokiu atveju moliūgą trinkite be žievelės (minkštimą iškabinkite šaukštu), nes rankiniai trintuvai paprastai nėra galingi, tad gali žievelės nesutrinti glotniai.


Vietoje sviestinio moliūgo tinka ir muskatinis moliūgas arba japoniškasis oranžinis (tamsiai žalia žievele), tik juos rinkitės mažesnius ir pjaukite ne per pusę, ketvirčiais, kad greičiau iškeptų.


Lietuviškojo oranžinio moliūgo nerekomenduoju, nes jis labai vandeningas ir neturi sviestiniam moliūgui būdingo salstelėjimo bei švelnios tekstūros, tad sriuba bus visiškai kitokia. Arba pagudraukite - drauge su oranžiniu moliūgu iškepkite saldžią bulvę (neluptą bulvę viršuje keliose vietose subadykite šakute ir šaukite į orkaitę drauge su moliūgu, po valandos ištraukite). Vienam moliūgo kilogramui naudoju vieną vidutinę apie 200g svorio bulvę. Iškepusią bulvę perpjaunu, šaukštu iškabinu minkštimą ir jį sutrinu drauge su moliūgu bei svogūnu. Striprus saldžios bulvės skonis subalansuoja oranžinio moliūgo skonio silpnumą ir sriuba pavyksta puiki. Iškepusį oranžinį moliūgą prieš trindami nulupkite, nes jo odelė nesukepa taip skaniai kaip saldesnių jo pusbrolių.


Ši sriuba yra į saldesnę pusę. Jeigu tokių sriubų nemėgstate, padidinkite svogūnų kiekį perpus ir papildomai įdėkite vieną paprastą vidutinio dydžio bulvę. Ją iškepkite orkaitėje drauge su moliūgu - neskustą švariai nuplaukite ir įvyniokite į foliją. Iškepusią nulupkite ir sutrinkite drauge su kitomis daržovėmis.




admin · 2019-08-28 12:00 · 623 peržiūrėjo

Komentarai:

Spausk Patinka!
Komentatorių TOP 10
shule.lt