TOPWAREZ.LT
Pratybų atsakymai
Dabar Lietuvoje: 2024-11-24 17:08
Žmogus išgyveno 256 metus?

 

 
Šaltiniai teigia, kad Li Ching-Yuen gimė 1677 metais Sičuanio provincijoje, o didžiąją dalį savo gyvenimo jis praleido kalnuose, kur rinko žoleles, padedančias išlaikyti ilgaamžiškumą. 1749 metais, kai jam buvo 71-eri, jis prisijungė prie Kinijos armijos kaip kovos menų mokytojas ir patarėjas taktikų klausimais.



1927 metais, Li Ching buvo pakviestas į vizitą pas tuometinį generolą Yang Sen, Sičuanio provincijoje. Generolą sužavėjo Li jaunystė, stiprybė ir meistriškumas, nepaisant jo amžiaus. Būtent to vizito metu ir buvo padarytas Li Ching portretas, kuris dabar klaidžioja po internetą. Praėjus 6 metams po vizito – Li mirė. Dauguma sako, kad jis mirė sava mirtimi, kiti dar priduria, kad prieš mirtį draugams jis pasakė: “Aš padariau viską, ką turėjau padaryti šiame pasaulyje. Dabar eisiu namo.“



Po Li mirties generolas Yang Sen nusprendė ištirti tikrąjį meistro amžių. Ataskaita išliko iki šiol. 1933 metais apklausti kaiminystėje gyvenę žmonės tvirtino pažinoję Li nuo pat jų vaikystės. Kiti teigė, kad apie draugystę su Li pasakojo net jų seneliai.



Pasak Time Magazine ir New York Times medžiagos, Li Ching-Yan per savo gyvenimą turėjo 23 žmonas ir 180 vaikų.



“Išlaikyti ramią širdį, sėdėti kaip vėžliui, vaikščioti vikriai kaip balandžiui ir miegoti kaip šuniui.“ – tai buvo žodžiai, kuriuos Li pasakė vienam iš savo mokinių. Li teigimu ramybė yra ilgaamžiškumo paslaptis. O jo mityba buvo pagrįsta ryžiais ir vynu.



Nenuostabu, kad apie Li Ching-Yun gyvenimą yra mažai žinių. Mes žinome, kad jis gimė Sičuanio provincijoje, kurioje vėliau ir mirė. Mes taip pat žinome, kad būdamas dešimties Li aprašė savo keliones po įvairius Kinijos regionus, kuriuose jis rinko žoleles. O nuo tada istorija tampa miglota.



Pats Li visiems teigė gimęs 1736 metais (t.y. gyveno 197 metus), tačiau 1930 metais Minkuo universiteto profesorius ir dekanas Wu Chung-Chien atrado įrašų, tvirtinančių, kad jis gimė 1677 metais. Įrašai taip pat teigė, kad Kinijos vyriausybė sveikino ilgaamžį 150 ir 200 gimtadienių progomis. Klausimas: ar jis galėjo pamiršti savo paties gimimo datą? O gal tai ne tas pats Li Ching-Yun?



Žiūrint iš medicinos pusės tokie skaičiai atrodo sunkiai įtikimi. Seniausio žmogaus rekordas šiuo metu priklauso prancūzei Jeanne Louise Calment, kuri mirė 1997 metais sulaukusi 122 metų. Tai reikštų, kad patvirtinus Li amžių, šis pagerintų rekordą daugiau nei dvigubai. Verta paminėti, kad 1928 metais New York Times išspausdintame straipsnyje minima, jog Li Ching-Yun išvaizda nei kiek nesiskyrė nuo eilinio šešiasdešimtmečio.

admin · 2017-08-24 00:00 · 1431 peržiūrėjo

Komentarai:

Spausk Patinka!
Komentatorių TOP 10
shule.lt