Vardas:
Slaptažodis:
Rugsėjo 23 2018 04:07
Greita registracija
Prašome įvesti jūsų duomenis.

Vartotojo vardas:*
Vaikinas Mergina

Slaptažodis:
*
Pakartoti saptažodį:*
E-pašto adresas:*

Vardadieniai šiandien
Naujienų kategorijos

Naujienų išviso: 50769
Dar nepatvirtintų: 0

Top 10 Naujienų rašytojai
admin admin[44211]
Deimantas Deimantas[2271]
KamTasVardas KamTasVardas[871]
Groundzer Groundzer[840]
erniuss erniuss[307]
kissfm kissfm[303]
mukas155 mukas155[244]
Hitman Hitman[243]
Liudas Liudas[172]
mindas21 mindas21[131]
Top Naujienos
WINDOWS 7 legalizavi...
Matematikos trigonom...
zMule 2.1.6 New!
WINDOWS 7 aktyvacijo...
WINDOWS 7 SULIETUVIN...
Prisijungę vartotojai
Prisijungę svečiai: 14
Prisijungusių narių nėra:
 Išviso naršo: 14
Iš viso narių: 34,220
Aktyvūs VIP: 1
Naujų narių vakar: 0
Naujų narių šiandien: 0
Sveikiname naują narį:
-=Andžej=-

Vartotojų istorija:
 GalenEn
 Deimantas06:27:52
 jasius13VIP11:36:24
 RICKA7345
3 Dienos
 Andžej
6 Dienos
 KamTasVardas
6 Dienos
 urtike
1 Savaitės
 mindasas5000
1 Savaitės
 vainiklapis123
1 Savaitės
 XruN
1 Savaitės
9 GARSIAUSI LIETUVOS DVARAI, KURIUOSE VAIDENASI (SU ŽEMĖLAPIU)
Įdomybės

Pakruojo dvaras


Pakruojo dvaras


Mistiškos istorijos apie dvarą prasidėjo tuomet, kai mirė jo šeimininkas, baronas Von der Ropas, aplinkinių rajonų gyventojų vadintas Hermanu Žiauriuoju. Sakoma, jog žiaurumu pagarsėjęs turtuolis savo dvare buvo įsakęs nuplakti ar kitaip numarinti ne vieną dešimtį baudžiauninkų iš aplinkinių kaimų. Tiesa, sovietmečiu šią vietą taip pat lydėjo netikėtos mirtys arba savižudybės. Nuo to laiko, kiek ilgiau užsibūnantys dvare sako, jog kartas nuo karto išgirsta keistus žingsnius, be jokios priežasties atsidaro langai ar užsidega šviesa.


Rask daugiau informacijos internetePaežerių dvaras


Paezeriu-dvaras


Ežero pakrantėje esančiame dvare, kalbama, vaidenasi baltoji mergelė, meilės kankinė, kartas nuo karto pasirodanti ežero pakrantėje. Jei tikėtume istorijomis, tuomet ši mergelė – dirbusi kažkuomet dvare tarnaite. Paviliotas jaunatviško merginos žavesio dvaro ponas, jau subrendęs vyriškis, suvedžiojo tarnaitę, kuri aklai puolė į jo glėbį. Deja, meilė buvo vienpusė. Neištvėrusi kančios, mergina nusiskandino ežere. Tiesa, tragiška tarnaitės mirtis – sukrėtė ir poną. Dvaro parke jos garbei buvo pastatyta liūdinčios mergelės skulptūra, kuri, deja, per siautusius karus neišliko.


Rask daugiau informacijos interneteVerkių dvaras


verkiu rumai


Dažnai vilniečių lankomas Verkių dvaras taip pat turi savo paslaptį. Sakoma, kad viename pastate, kuriame šiuo metu įkurtas Botanikos instituto doktorantų viešbutis ir Pavilnių bei Verkių regioninių parkų administracija, vaidenasi. Tiesa, pastaruoju metu, rodos, šmėklos žmonių nebegąsdina. Pasakojama, jog keistų garsų pasigirsdavo ar netikėtai atsidarydavo arba užsidarydavo durys po 2001 m., kuomet doktorantų viešbutyje žuvo jauna moteris.


Rask daugiau informacijos interneteNorviliškių pilis


norviliskiu pilis


Nors ši, greta pasienio su Baltarusija esanti pilis labiausiai išgarsėjo dėl jos pašonėje prieš keletą metų vykusių muzikos festivalių, bet ji saugo ir savo vaiduokliškas istorijas. Čia besilankantys žmonės kartais išvysta moters ir mažos mergaitės siluetus. Aplinkiniuose kaimuose gyvenantys žmonės sako, jog tai – pranciškonų vienuolio mylimoji ir judviejų dukra. Mat pilies vienuolyne apsigyvenus pranciškonams, vienas jų – įsimylėjo vietinę merginą. Kol jis vyko į Vatikaną, prašyti popiežiaus atleidimo nuo tarnystės, mergina pagimdė jam dukrą. Deja, mylimieji laimės nesulaukė, nes prasidėjus 1831 m. sukilimui jauna moteris buvo žiauriai nubausta už tai, kad perspėjo vienuolius apie artėjančius kareivius.


Rask daugiau informacijos interneteBeržėnų dvaras


beržėnų dvaras


Kelmės rajone, Beržėnų kaime esantis dvaras – aplinkinių vadinamas išties pamėklišku. Ilgą laiką dvaras buvo apleistas, o pradėtos rekonstrukcijos – nesisekė dėl lėšų stygiaus. Fotografas Vytautas Kandrotas, fotografavęs žinynui „153 įdomiausi Lietuvos dvarai“, taip pat pripažino, jog nors niekuomet šmėklos ir nematė, tačiau nejaukus šaltukas nugara perbėgdavo. Vietiniai kaimo žmonės pasakoja, jog dvare ramybės neranda apylinkės raganos, mat buvęs dvaro šeimininkas Stanislovas Gorskis turėjęs sąrašą raganų pavardžių, nuteistų sudeginimui ant gretimo Biržės kalno.


Rask daugiau informacijos interneteŠūklių dvaras


sukliu dvaras


Griūvantis pastatas tikrai gali būti vadinamas vaiduoklių namais vien dėl savo išvaizdos. Jis minimas jau nuo XVII a., kaip Gavronskių, Augustavo gubernijos dvarininkų namai. Maždaug 1890 m. kunigaikštytė Helena Liubomirska-Gauronskienė iš caro valdžios gavo sutikimą steigti vaikų prieglaudą, darželį. Tiesa, teigiama, jog tai tebuvusi užmaskuota forma veikusi lietuviška mokyklėlė. Nežinia kokias paslaptis saugo dvaras ir kokios jo istorijos, bet dar ir dabar dvare besilankantys žmonės nugirsta besitrankančias duris bei vaikų balsus.


Rask daugiau informacijos interneteSiesikų pilis


siesiku pilis


Šioje vietoje, sakoma, gyvena vieni seniausių Lietuvos vaiduoklių. Tiesa, kai kurių jų istorijos, nors ir pasibaigę tragiškai, tačiau išties romantiškos. Pasakojama, jog vieno iš Daumantų kunigaikščių žmona pamilo svetimšalį riterį. Su juo moteris susitikdavusi prie Siesikų ežero, jau nusileidus saulei. Žinoma, sužinojęs vyras apie tai – gerokai supyko, o supykęs – įsakė žmoną užmūryti pilies bokšte. Vietiniai sako, jog iki pat šių dienų, vakarais, ypač tuomet kai ryškus mėnulis, galima išvysti link ežero einančią moterį.


Rask daugiau informacijos interneteGelgaudiškio dvaras


gelgaudiskio dvaras


Sapiegos turėjo ne vienus, bet kelis dvarus. Šeimininkui išvykus į kitą – tvarkai prižiūrėti dvare būdavo paliekamas acesorius. Pasakojama, jog vienas toks acesorius Gelgaudiškyje buvęs labai žiaurus, tačiau po kurio laiko – gerokai pasikeitęs. Pasirodo, to priežastis buvo meilė. Acesorius įsimylėjo vietinę baudžiauninkę ir net susiruošė ją vesti. Tiesa, tais laikais aukštesnės klasės jaunuoliui vesti baudžiauninkę – buvo labai neįprasta, todėl tam prieštaravo ne tik tėvai, bet ir bendruomenė. Baudžiauninkė, acesoriui nežinant, buvo parduota į kitą dvarą. Nusiminęs vyriškis – nusišauna, o jo mirties vietoje, pasakojama, iki šiol vaidenasi, o pro šalį einantys žmonės – dažnai paklysta.


Rask daugiau informacijos interneteParažnių dvaras


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Pravažiavus Vilkupius ir kirtus Širvintos upę, į dešinę vedančiu keliu galima pasiekti Paražnių dvarvietę. Prie kelio yra senas 1937 m. obeliskas ir buvusio dvaro dykvietė. Pasakojama, kad Paražnių dvarininkas buvo keistuolis. Kartą iš bažnyčios jis parsinešė šventą Komuniją, o tai, tikėta, buvusi mirtina nuodėmė. Mirus ponui, jis buvo palaidotas savo įsirengtame mauzoliejuje, bet po vidurnakčio dvarininkas keldavosi iš kapo ir eidavo į kaimiečių tvartus ieškoti baltų žirgų. Išsivedęs juos – jodinėdavo iki saulės patekėjimo. Tuomet vienas senolis pasiūlė išeitį: atkasti kapą ir nukirsti ponui galvą, bet burtas nepadėjo – vaiduoklis užsidėdavo galvą ant pečių ir vėl jodinėdavo. Įpykę žmonės dar kartą atkasė kapą ir nukirstą galvą padėjo tarp kojų – kad ponas jos nepasiektų. Vaiduoklio pasijodinėjimai baigėsi ir tik vienintelę – Joninių naktį – kartais laukuose šmėžuoja raitelis be galvos.


Rask daugiau informacijos internete


* * *

Norite bent vieną iš jų pamatyti? Kad būtų lengviau rasti – sukūrėme tam interaktyvų žemėlapį.
Beje, ypač daug tokių dvarų – Jungtinėje Karalystėje, o štai čia puslapis besidalinantis įdomiausiomis jų: PlaceILive.co.uk. Na, o jei keliausite po Vokietiją – įdomios informacijos apie šios šalies sostinę galima gauti: Berlin.placeilive.com.


Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Rašyti komentarą į facebook'ą:
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Spausk Patinka !
Paskutiniai komentarai
[demoniukstis] Data: Gruodžio 29 2017 22:09
puiki galerija*clap*
[Žiūrėti komentarą]
[demoniukstis] Data: Gruodžio 29 2017 22:07
grazi *clap*
[Žiūrėti komentarą]
[demoniukstis] Data: Gruodžio 29 2017 22:05
grazi*clap*
[Žiūrėti komentarą]
Komentatorių Top 10
demoniukstis demoniukstis[1145]
algirdokas algirdokas[988]
Nezinomas Nezinomas[710]
KamTasVardas KamTasVardas[675]
LOOK MY LOOK MY[345]
Audrius22 Audrius22[336]
admin admin[334]
pavilion pavilion[251]
gintis666 gintis666[226]
Hitman Hitman[190]
Top 5 Nariai
Deimantas Taškai:13810
KamTasVardas Taškai:9260
Liudas Taškai:5187
algirdokas Taškai:4861
demoniukstis Taškai:4676
Užkrauta per 0.15 sekundes 44,387,179 unikalūs lankytojai
Slapukų taisyklės